Chcesz odnowić starą wannę? Włóż do niej nową!

Nazad

Jeśli nasza wanna jest już zniszczona i nadaje się do wymiany, mamy dwa wyjścia – albo wymieniamy wannę, robiąc przy okazji remont całej łazienki, skuwając płytki itp., albo stosujemy nową na polskim rynku metodę „wanna w wannie”, za pomocą której możemy odnowić zarówno wannę wolno stojącą, jak i zabudowaną.
 
Nowa wanna w 2 godziny
 
Odnowienie wanny metodą „wanna w wannie” zajmuje średnio 2 godziny. Cała operacja sprowadza się do osadzenia w starej i zniszczonej wannie – nowej wanny akrylowej. Obie wanny są sklejane za pomocą dwuskładnikowej piany.
Wanna-wkład jest dopasowywana w taki sposób, że stara wanna jest całkowicie zakryta i pełni wyłącznie funkcję mocnego stelażu.
Montaż obejmuje także wymianę systemu odpływowego, podłączenie go do nowej wanny i wykończenie silikonem połączeń między wanną a płytkami. W ten sposób uzyskujemy nową, stabilną i bardzo dobrze utrzymująca ciepło wannę w zabudowie.
Wanny-wkłady są tłoczone z wysokiej jakości akrylu, który jest produkowany przez austriacką firmę Senoplast. Wkłady są wytwarzane według wzorców ze standardowych wanien. 
 
„Wannę w wannie” można zamontować już do około 95%. wanien emaliowanych, które są wykorzystywane w Polsce. 
 
Nowa wanna spełnia wszelkie parametry najwyższej jakości wanny akrylowej. Jest tłoczona z płyt o grubości 5 mm, wzmocniona włóknem szklanym, nie odbarwia się ani nie chłonie zanieczyszczeń.
 
Amerykański patent dla oszczędnych
 
Pomysł renowacji wanien metodą „wanna w wannie” narodził się w Stanach Zjednoczonych w latach 70. Miał on pomóc w tanim odnawianiu wanien wmurowywanych w podłogę, które są bardzo popularne w USA.
Prostota, skuteczność i oszczędności związane z tą metodą spowodowały, że bardzo szybko przyjęła się ona rynku amerykańskim, z czasem trafiając również do Europy. 
W Polsce również nie brakuje żeliwnych i stalowych wanien, które najlepsze lata mają już dawno za sobą. Ich wymiana do tej pory oznaczała kosztowny remont łazienki. W wersji minimum obejmował on wykucie wanny, odkucie płytek, zakup i montaż nowej wanny oraz płytek w jej otoczeniu. 
 
Teraz to wszystko można zrobić zdecydowanie taniej, szybciej, bez kurzu, gruzu i remontu. To idealne rozwiązanie dla osób zainteresowanych odnowieniem samej wanny, które nie widzą potrzeby robienia generalnego remontu w całej łazience, skoro jedynie wanna jest zniszczona. 
 
Skorzystać mogą także wynajmujący mieszkania, którzy przez odnowienie wanny chcą zwiększyć standard lokalu, a także osoby dysponujące ograniczonym budżetem na remont łazienki – mówi Jan Stankiewicz.
 
Ile to kosztuje?
 
Renowacja wanny metodą „wanna w wannie” to koszt około 700-800 złotych brutto, w zależności od rozmiaru wanny. Cena ta obejmuje pełną usługę montażu i sprzątania po nim.
 

Opinie